O nás

O nás Sme jednou z vedúcich biotechnologických spoločností.

Prečítajte si viac

Spoločnosť Amgen patrí medzi popredné svetové spoločnosti v oblasti vývoja a výroby biotechnologických liekov. Hodnoty našej spoločnosti majú svoje korene v oblasti vedy a inovácií s cieľom pretaviť nové myšlienky a objavy do liečby pacientov trpiaciach závažnými ochoreniami.
Spoločnosť Amgen objavuje, vyvíja, vyrába a dodáva inovatívne humánne lieky. Ako líder v oblasti biotechnológií od roku 1980 bola spoločnosť Amgen jednou z prvých firiem, ktoré realizovali prísľub novej vedy - preniesli bezpečné a účinné lieky z laboratória do výrobnej prevádzky a odtiaľ až k pacientovi. Lieky od spoločnosti Amgen zmenili liečebnú prax a pomáhajú miliónom ľudí po celom svete v boji s rakovinou, ochoreniami obličiek, reumatoidnou artritídou, ochoreniami kostí a s ostatnými závažnými chorobami.
Spoločnosť Amgen bola priekopníkom vo vývoji originálnych produktov založených na pokroku v technológiách rekombinantnej DNA a molekulárnej biológie a uviedla na trh prvé unikátne lieky produkované biotechnologickým priemyslom. V súčasnosti Amgen, ako spoločnosť uvádzaná v rebríčku hodnotenia Fortune 500, pomáha miliónom pacientov a je naďalej iniciatívnou, vedecky orientovanou spoločnosťou zameranou na pomoc ľuďom so závažnými ochoreniami.
Literatúra:
https://www.amgen.sk/uvod.html. Získané vo februári 2019