Výživné Pochutiny Bohaté na Vápnik a Bielkoviny na Posilnenie Kostí | Krehké Kosti

OSTEOPORÓZA
A VÝŽIVA - CHUŤOVKY

VÝŽIVNÉ CHUŤOVKY NA POSILNENIE KOSTÍ

žena drží v ruke koláčiky
Aké chuťovky sú najzdravšie? Niekedy stačia aj malé zmeny, aby ste dosiahli obrovský rozdiel. Napríklad, ak siahnete po čajovom koláčiku namiesto koláča z lístkového cesta 3× do týždňa počas celého roka, môžete zabrániť nárastu hmotnosti o 9 kg.

Čo obsahuje chuťovka prospešná pre kosti?

Zdravé chuťovky sú bohaté na bielkoviny a vitamín C, ktorý posilňuje imunitu kostí, na rozdiel od kávy alebo cukríkov. Sú plné lahodných základných potravín a poskytujú veľa živín, ktoré preukázateľne udržujú kosti pevnejšie a zdravšie.
Vhodné chuťovky vám, na rozdiel od kávy, dodajú dlhotrvajúcu energiu a upravia pH organizmu (káva ho naopak prekysľuje, o to viac s mliekom, smotanou, sirupom či cukrom).
Ak viete, že vás počas dňa prepadne chuť na niečo na zahryznutie, dôležité je mať premyslené, čo si dáte.

RÔZNE DRUHY ZDRAVÝCH CHUŤOVIEK

Obrázok orechov

CHUTNÉ POTRAVINY BOHATÉ NA BIELKOVINY

Oriešky, hummus s tyčinkami z nakrájanej mrkvy alebo inej zeleniny, grécky jogurt, granola alebo natvrdo uvarené vajce sú plné bielkovín.

CHUTNÉ POTRAVINY BOHATÉ NA VÁPNIK

Mliečne výrobky, syry, jogurty alebo aj napríklad mandle sú výborným zdrojom vápnika.
Obrázok mliečnych výrobkov

Obrázok bobuľového ovocia

CHUTNÉ POTRAVINY BOHATÉ NA MIKROŽIVINY

Ak chcete svojmu telu dodať dostatok vitamínov a minerálov, zvoľte ovocie, cherry paradajky, kúsky zeleniny alebo orechy.

NA ZÁVER

Ak sa potrebujete rýchlo občerstviť, najlepšie je vybrať si niečo bohaté na bielkoviny, vápnik alebo mikroživiny. Zasýti vás to lepšie ako sladkosť a navyše je to aj zdravšie a prospešnejšie pre vaše telo.